Latvijas pilsoniskā aliance
 • Jau pēc nedēļas Vispasaules NVO diena!

  Jau pēc nedēļas Vispasaules NVO diena!
  Laiks gatavoties svinībām, jo pēc nedēļas jau ilgi gaidītā Vispasaules NVO diena! Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”  jau ir sagatavojies Vispasaules NVO dienas svinībām un tā ievaros  aicina uz atvērto durvju dienu no 10.00 līdz 16.00  biedrības telpās - Brīvības ielā 45, 2. stāvā, kur notiks sarunas par NVO lomu un piedāvājumu sabiedrībai. Biedrība kā īpašu veltījumu šai dienai gatavo zibakciju - “Šodien ir NVO diena”, no 16.00 līdz 19.00 Jēkabpils pilsētas dažādās vietās  pieturēs NVO vēstnešu auto, un iedzīvotājiem tiks piedāvāts aizpildīt piecu jautājumu anketu, pretī saņemot saldu suvenīru. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:38
 • Baltijas jūras NVO forums Islandē

  18.-20.05.2017. Reikjanesberā, Islandē notiks 15. Baltijas jūras reģiona NVO forums. Šogad foruma fokuss būs  Demokrātija - Vienlīdzība - Bērni, kas ir saskaņā ar Islandes prezidentūras prioritātēm. Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) ir viena no foruma koordinējošās komitejas loceklēm un katru gadu aicina Latvijas NVO piedalīties šajā forumā. Aicinām Jūs jau tagad apdomāt savs iespējas piedalīties forumā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:36
 • Saeimas darba grupa par BNL redakcijas precizēšanu

  08.02.2017. notika Saeimas darba grupas sēde, par kuras izveidošanas nepieciešamību lēma Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 11.01.2017. sēdē, nolemjot turpināt darbu pie Biedrību un nodibinājumu likuma (BNL) 7.panta pirmās daļas redakcijas precizēšanas darba grupā. Redakcijas precizēšanas mērķis ir nākotnē novērst atšķirīgu likuma normas interpretāciju, neierobežojot NVO tiesības veikt saimniecisko darbību. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:36
 • Cik prasmīgi par sevi varam pastāstīt?

  Cik prasmīgi par sevi varam pastāstīt?
  Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) aicina nevalstisko organizāciju pārstāvjus apmeklēt lekciju ciklu “Kā par sevi prasmīgāk un veiksmīgāk izstāstīt sabiedrībai?”. Apmācību mērķis ir nevalstisko organizāciju pārstāvjiem palīdzēt apgūt pamatus, kā komunicēt ar medijiem un sabiedrību paužot informāciju par sev svarīgajiem jautājumiem. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:35
 • eLPA veicinās Rīgas NVO un uzņēmēju sadarbību

  20.02.-13.11.2017. biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros īstenos projektu “Tilts 2017” ar mērķi stiprināt Rīgas NVO kapacitāti un ilgtspēju, kā arī veicināt vēl NVO neiesaistītu  cilvēku iesaisti sektorā, lai tās veiksmīgi darbotos Rīgas un rīdzinieku labā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:33
 • Uzzini par NVO līdzdalības efektivitāti Latvijā

  Uzzini par NVO līdzdalības efektivitāti Latvijā
  22.02.2017. notiks ikgadējā Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda padomes konference “LĪDZDALĪBA=PARTNERĪBA?”. Konferencē Valsts kanceleja, Finanšu ministrija un biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” prezentēs NVO portretu, sniedzot informāciju par līdzdalību, NVO sektora finanšu rādītājiem un NVO panākumiem 2016.gadā. Savu dalību konferencē ir apstiprinājis arī Ministru prezidents M.Kučinkis.  Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:32
 • Pieteikšanās konferencei: "Gatavi dzīvei, Gatavi sabiedrībai!"

  Pieteikšanās konferencei: "Gatavi dzīvei, Gatavi sabiedrībai!"
  08.03.-10.03.2017. Liepājas Valsts tehnikumā norisināsies Strukturētā Dialoga V cikla noslēguma konference “Gatavi dzīvei, Gatavi sabiedrībai!”, kuru organizē Latvijas Jaunatnes padome. Pasākumā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, jaunatnes darbā iesaistītie, NVO un pašvaldību pārstāvji, pašvaldību un Saeimas deputāti, valsts pārvaldes iestāžu darbinieki. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:26
 • Norisinās kampaņa “Mājai otru dzīvi”

  Norisinās kampaņa “Mājai otru dzīvi”
   Biedrība “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” informē, pēdējo septiņu gadu laikā Latvijā ir atjaunotas aptuveni tikai 740 daudzdzīvokļu ēkas, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Tie ir vien aptuveni 2% no padomju laikā celto daudzdzīvokļu ēku skaita valstī. Kampaņas mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus par ēku atjaunošanu, izglītojot, cik šis process patiesībā ir vienkāršots un pieejams. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:23
 • Izstrādās vides pieejamības stratēģiju publiskām ēkām

  Izstrādās vides pieejamības stratēģiju publiskām ēkām
  Invalīdu un viņu draugu apvienība “APEIRONS” informē, ka Labklājības ministrijā notikusi pirmā darba grupas tikšanās par Vides pieejamības stratēģijas un Vides pieejamības standarta publiskajām un dzīvojamām ēkām izstrādi. Stratēģijas mērķis ir sniegt atbalstu būvniecības jomas speciālistiem, pašvaldībām, lai nodrošinātu Kohēzijas politikas fondu atbalstītās fiziskās vides, transporta, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, citu sabiedrībai paredzēto objektu un pakalpojumu pieejamības uzlabošanu personām ar invaliditāti un veicinātu universālā dizaina principu ieviešanu būvniecībā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:22
 • Noslēdzies projekts ar mērķi veicināt energoefektivitāti

  Ir noslēdzies Latvijas Zaļās kustības un sadarbības tīkla INFORSE projekts – “NVO pieredzes stiprināšana enerģijas efektivitātes veicināšanā klimata aizsardzībai un vietējai attīstībai”. Projekts norisinājās 2016. gadā ar aktivitātēm Dānijā, Norvēģijā, Krievijā, Baltkrievijā un Latvijā. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.02.2017 - 12:19