Latvijas pilsoniskā aliance
 • eLPA piedāvājums rudens sezonai – „Grāmatvežu triatlons”

  eLPA piedāvājums rudens sezonai – „Grāmatvežu triatlons”
  Šķiet, ka nākamā gada marts, kad visi gatavosim savu organizāciju gada pārskatus ir aiz kalniem, bet ikviens zina, ka tas pienāks tik ātri, kā šogad aizgāja Latvijas vasara. Tāpēc biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) piedāvā visiem biedrību un nodibinājumu grāmatvežiem un atbildīgajiem par finansēm pieteikties uz semināriem – grāmatvežu triatlons kopā ar Jadvigu Neilandi. Semināri notiks biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” telpās Ģertrūdes ielā 19/21-3, ieejas kods 1725 šādos datumos Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 13:05
 • Izskaidro un uzzini – kas ir pilsoniskā aktivitāte!

  Izskaidro un uzzini – kas ir pilsoniskā aktivitāte!
  12.-23.09.2016. Rīgas pilsētas skolās norisināsies kampaņa „Mazais pilsonis”. Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) aicina Rīgas nevalstiskās organizācijas  un skolas piedalīties kampaņā. Aicinām Rīgas NVO interaktīvi un saturīgi izglītotu jauniešus par sabiedrības līdzdalību pašvaldības un valsts līmenī, NVO jautājumiem, kā arī iedrošinātu iesaistīties Jūsu organizācijā. Savukārt Rīgas skolas, aicinām pieteikt kampaņai 8.-12.klases, lai jauniešiem būtu iespēja uzzināt vairāk par iespējām iesaistīties pilsoniskajās aktivitātēs. Kampaņas ietvaros ir paredzēts divas reizes tikties ar klasi, pirmajā reizē iedrošināt konkrētās klases jauniešus iesaistīties kādā no pilsoniskajām aktivitātēm, otrajā reizē, iepazīties ar aktivitātes rezultātiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 13:03
 • eLPA komandai pievienojas politikas analītiķe

  Biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) komandai pievienojas politikas analītiķe Ilze Bērziņa-Ruķere, kura iesaistīsies NVO interešu aizstāvībā un dažādu projektu īstenošanā. I. Bērziņa-Ruķere ir studējusi cilvēktiesības ārvalstīs, un ir liela pieredze dažādu projektu īstenošanā gan nacionāla, gan starptautiskā līmenī. Vēlam Ilzei eLPA jaunus un aizraujošus izaicinājumus. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 13:02
 • NIPSIPP sēdē tiek diskutēts par sabiedrības integrācijas politikas pārvaldību

  17.08.2016. notika Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu (NIPSIPP) īstenošanas uzraudzības padomes sēde, kurā tika izskatīti divi svarīgi jautājumi: valsts budžeta finansētā NVO fonda darbības stratēģija 2017.-2018.gadam un  konceptuālais ziņojums „Par priekšlikumiem par valsts politikas sabiedrības integrācijas jomā finansējuma pārvaldības modeļa maiņu, virzoties uz vienotu un koordinētu valsts politikas īstenošanu sabiedrības integrācijas jomā”. Latvijas Pilsoniskās alianses (eLPA) viedokli sēdē pārstāvēja eLPA direktora p.i. Kristīne Zonberga un eLPA politikas analītiķe Ilze Ruķere, norādot, ka NVO fonda stratēģija vēl ir uzlabojama, jo tā neietver vairākas būtiskas lietas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 12:48
 • Sabiedrības integrācijas politikas pārvaldības maiņa

  19.08.2016. Kultūras ministrijā (KM) notika sabiedriskā apspriede par konceptuālo ziņojumu „Par priekšlikumiem par valsts politikas sabiedrības integrācijas jomā finansējuma pārvaldības modeļa maiņu, virzoties uz vienotu un koordinētu valsts politikas īstenošanu sabiedrības integrācijas jomā”. Lai gan sēdē dažādu institūciju un organizāciju pārstāvji nosliecās par labu 3b modeļa variantam, tika norādīts, ka arī šis modelis vēl ir jāpārskata un jāapsver visu iesaistīto padomju lietderība. eLPA politikas koordinatore Kristīne Zonberga pagaidām atturējās nosaukt vienu no modeļiem, kā piemērotāko, un aicināja KM izveido darba grupu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 12:47
 • Jāņupes iedzīvotāju forums

  Jāņupes iedzīvotāju forums
  20.08.2016. eLPA politikas koordinatore Kristīne Zonberga piedalījās biedrības “Jāņupes iedzīvotāji” rīkotajā Jāņupes iedzīvotāju forumā “Dārzkopības kooperatīvs – tā loma un jēga mūsdienās”, lai informētu Jāņupes iedzīvotājus par kooperatīvu, biedrību un īpašumu apsaimniekotāju juridisko ietvaru. Pasākumā piedalījās Olaines novada pašvaldības pārstāvji Janīna Krūmiņa un Kristaps Kauliņš, lai pastāstītu par kooperatīvu un pašvaldības iespējamo sadarbību un turpmākajiem attīstības plāniem. Tāpat ar savu pieredzi dalījās Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas projekta “Kompostētāju klubs” vadītāja Ināra Teibe par atkritumu šķirošanu un kompostēšanu un vairāku dārzkopības kooperatīvu vadītāji Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 12:46
 • Augusta Memoranda padomes sēde

  24.08.2016.notiks ikmēneša NVO un MK sadarbības memoranda īstenošanas padomes  sēde (Memoranda sēde), kurā Valsts kanceleja informēs par Atvērtās pārvaldības iniciatīvas Latvijas 2.rīcības plāna novērtējumu; Kultūras ministrija par konceptuālo ziņojumu "Par priekšlikumiem par valsts politikas sabiedrības integrācijas jomā finansējuma pārvaldības modeļa maiņu, virzoties uz vienotu un koordinētu valsts politikas īstenošanu sabiedrības integrācijas jomā"”; Latvijas juristu apvienība par juristu organizācijām NVO sektorā un topošo policijas priekšnieku sadarbību ar NVO Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 12:45
 • Aicinām dalībai projektā “..un tapa valsts”

  Aicinām dalībai projektā “..un tapa valsts”
  Laika posmā no 2016. gada 7. jūlija līdz 16. decembrim biedrība “Cita Rīga” realizē projektu “...un tapa valsts...”. Projekta galvenais mērķis ir nacionālās identitātes stiprināšana, kas vērsta uz Latvijas tradicionālās kultūras daudzveidīgu apguvi un vienotas Latvijas vēstures izpratnes veidošanu. Viss, kas mums ir apkārt, ir “mūsu” pašu radīts - tā ir daļa no mums Latvijas nacionālo identitāti veidojam mēs visi kopā, tā veidojas no visu šo skatupunkta kopskata un mijiedarbības. Nav vienas galvenās vērtības un pareizās tradīcijas, bet mūsu vērtības un tradīcijas citi cienīs tikai tad, ja mēs respektēsim un uzklausīsim citus. Lai sasniegtu mērķi, ir izveidotas trīs dažādas neformālas, atraktīvas programmas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 10:35
 • Nedēļas garumā Ekoskolu pārstāvji mācās par dabas aizsardzību

  Nedēļas garumā Ekoskolu pārstāvji mācās par dabas aizsardzību
  Zvejniekciema vidusskolā noslēdzies Vides izglītības fonda rīkotais Ekoskolu Jūras forums, kurā piedalījās vairāk kā 200 pārstāvju no 84 skolām visos Latvijas reģionos. Ekoskolu foruma nedēļu atklāja Saulkrastu novada domes – foruma līdzfinansētāju – priekšsēdētāja vietnieka Normunda Līča uzruna, kurā uzsvērta Saulkrastu novada apņēmība ar vides izglītību risināt gan vietējās, ar jūras piekrasti saistītās, gan globālās problēmas. Foruma atklāšanā Ekoskolu programmas koordinators Daniels Trukšāns apstiprināja, ka forums noteikti palīdzēs ne tikai izglītot par aktuālajiem vides jautājumiem, bet arī visas norises laikā veicinās dalībniekiem ievērot rīcības, kas samazina mūsu radītās slodzes uz vidi Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 10:28
 • Visā Latvijā ir pieejamas bezmaksas konsultācijas patērētāju jautājumos

  Patērētāji, iegādājoties preces vai pakalpojumus, reti aizdomājas par savām kā patērētāja tiesībām, līdz brīdim, kad rodas problēmas un ir neapmierināti ar saņemto! Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, sākot ar 2016.gada jūliju piedāvā iedzīvotājiem saņemt bezmaksas konsultācijas un palīdzību patērētāju tiesību aizsardzības jautājumos visā Latvijā. LPIAA, sākot ar š.g. jūlija mēnesi, piedāvās klātienes bezmaksas konsultācijas šādās Latvijas pilsētās: Cēsīs, Gulbenē, Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jelgavā un Liepājā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 22.08.2016 - 10:24