Latvijas pilsoniskā aliance
 • Vasaras akadēmija iedvesmo

  Vasaras akadēmija iedvesmo
  20.07.2016-22.07.2016. notika biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” organizētais izglītojošais pasākums NVO līderiem – vasaras akadēmija. Programma bija visai piesātināta. Pirmajā dienā pasākuma dalībnieki analizēja cieņpilnas komunikācijas vērtību kopā ar pasniedzējiem Mairu Dzeni un Arstarulsmirusu, savukārt vakarpusē ieskatījās apzinātības prakses labirintos kopā ar Ansi Jurģi Stabingi. Ansis lika dalībniekiem saprast, ka ne viss ir tā kā izskatās un ne viss, ko esam iedomājušies ir reāls. Otrās dienas sākumā notika negaidīta tikšanās ar vienu no Latvijas profesionālākajiem pētnieciskās žurnālistikas grandiem – Jāni Domburu, kas ļāva akadēmijas dalībniekiem ieskatīties attieksmēs un viedoklī Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:40
 • Biedrību un nodibinājumu bazārs

  13.08.2016. Birojnīcā, Berga Bazārā, notiks eLPA rīkotais pasākums “Biedrību un nodibinājumu bazārs” (BNB), kurā “savedīsim kopā” nevalstiskās organizācijas, pilsoņu iniciatīvas, rīdziniekus un Rīgas viesus, kā arī uzņēmējus, lai veicinātu starpnozaru sadarbību, kas rezultētos ar kopīgu sociālo problēmu risināšanu un dažādu kopienu attīstības attīstību. Dienas pirmajā pusē būs lekcija par biznesa un nevalstisko sektoru – ko viens no otra varam mācīties -, pēc tam sekos diskusija ar Rīgas uzņēmējiem, lai saprastu, kas ir tie priekšnoteikumi un kas ir tie šķēršļi, lai biznesa sektors vēlētos vai gluži pretēji – nevēlētos atbalstīt nevalstisko organizāciju aktivitātes Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:27
 • eLPA pakalpojumu grozs

  eLPA pakalpojumu grozs
  eLPA speciālisti labprāt sniegs konsultācijas un pakalpojumus, ja Tavai organizācijai ir nepieciešams: izveidot darbības plānu, attīstības stratēģiju; veidot lobēšanas stratēģiju; motivēt organizācijas aktīvistus kopīgam darbam (motivācijas treniņš); stiprināt organizāciju kapacitāti, sniedzot apmācības darbiniekiem, biedriem un brīvprātīgajiem par tādām tēmām kā: organizāciju attīstība; finansējuma piesaiste; NVO/ sabiedrības līdzdalība; brīvprātīgā darbība; normatīvie akti NVO darbībai; NVO grāmatvedība un lietvedība; semināru un apmācību metodes; ievads projektu pieteikumu izveidē Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:26
 • Nāks klajā grāmata “Čigānu stāstu stāsti “Kad dzimtas dārzos ziedi plaukst!””

  Uzsākta biedrības „Latvijas Pilsoniskā Alianse” līdzfinansētā projekta “Grāmatas “Čigānu stāstu stāsti  “Kad dzimtas dārzos ziedi plaukst!” izdošana”” realizācija. Projekta mērķis - sagatavot un izdot tipogrāfiski iespiestu grāmatu “Čigānu stāstu stāsti “Kad dzimtas dārzos ziedi plaukst!””, kurā atspoguļoti romu tautas folklorai raksturīgie žanri un tradīcijas no gadsimtu tālumiem līdz mūsdienām, un to pārmantošana turpmākajām paaudzēm tālākai pastāvēšanai, saglabāšanai un izkopšanai kultūras procesos, tādējādi paplašinot un attīstot romu kopienas etnisko kultūras mantojumu Kandavas pilsētā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:24
 • Latvijas un Moldovas sadarbībā tiek meklēti risinājumi lauku teritoriju attīstībai

  24.-30.07.2016. Latvijā viesosojas 48 Moldovas pārstāvji, kuri sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, vietējām rīcības grupām un pašvaldībām pēc individuāli izstrādātām programmām iegūs pieredzi un zināšanas, piedaloties vasaras nometnē - skolā vairāk kā 15 Latvijas pilsētās un novados. Biedrība „Latvijas Lauku forums” kopā ar biedru organizācijām uzņems  Moldovas delegācijas pārstāvjus, kuri stažēsies vietējās rīcības grupās, lai detalizēti iepazītos ar vietējo rīcības grupu administratīvo darbu un institucionālo ietvaru Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:18
 • Eiropas karjeras konsultēšanas rīki

  29.07.2016. piektdien,  plkst. 10.00 – 15.00 Jelgavas Pilī, Lielajā ielā 2, biedrība “Izglītības inovāciju pārneses centrs” sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti organizē starptautisku semināru par Eiropas karjeras konsultēšanas rīkiem. Uz semināru aicināti jaunatnes darbinieki, karjeras konsultanti, skolotāji, klašu audzinātāji, direktora vietnieki, u.c. interesenti, kuru ikdiena saistīta ar jauniešu karjeras atbalstu un profesionālo orientāciju. Seminārā būs iespēja ar Erasmus+ projekta ICT4RoCc ietvaros izstrādātajiem metodiskajiem materiāliem, iepazīties ar labās prakses piemēriem citās Eiropas valstīs, dalīties pieredzē un dibināt jaunus kontaktus Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:16
 • Ekoskolu Jūras forums Zvejniekciemā

  Ekoskolu Jūras forums Zvejniekciemā
  26.-31.07.2016. Vides izglītības fonds ar Saulkrastu  novada domes atbalstu rīkos jau piekto Ekoskolu forumu, kas šogad veltīts jūras un dabas aizsardzības jautājumiem. Ekoskolu Jūras forums notiks Zvejniekciema vidusskolā un pulcēs vairāk nekā 200 dalībniekus no 87 izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā. Ekoskolu forums arī šogad sniedz iespēju Ekoskolu pārstāvjiem izmantot vasaras brīvlaiku, lai iegūtu jaunas zināšanas, vērtīgas prasmes un apmainītos ar labākajām idejām vides izglītības jomā. Ekoskolu Jūras foruma mērķis ir pievērst uzmanību dabas aizsardzības jautājumiem un sevišķi Baltijas jūras aizsardzībai Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:16
 • Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības Jelgavā

  Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības Jelgavā
  12.08.2016. biedrība "Latvijas Jaunatnes padome" sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Jelgavas novada domi, Jelgavas 6.vidusskolas teritorijā rīkos Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības. Notikuma galvenais mērķis ir vienot jauniešus no visas Latvijas daudzveidīgās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, veicināt sadarbību starp jauniešiem un pievērst plašākas sabiedrības uzmanību jauniešiem aktuāliem jautājumiem, kā arī iepazīstināt ar daudzveidīgo pašvaldību un organizāciju piedāvājumu darbā ar jauniešiem. Pasākuma norises vieta izvēlēta, lai godinātu Pirmo Latvijas Jauniešu galvaspilsētu – Jelgavu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:15
 • Tiek meklēts Globālā reģionālās sadarbības fonda apsaimniekotājs

  Finanšu instrumenta birojs (Brisele) izsludina pieteikšanos Globālā reģionālās sadarbības fonda (Global Fund for Regional Cooperation) apsaimniekotājam, kura pārziņā būtu šī EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu fonda vadība. Pieteikumi tiek gaidīti līdz š.g. 15. septembrim. Lai mazinātu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību, kā arī stiprinātu divpusējās attiecības, Norvēģija, Islande un Lihtenšteina EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu periodā no 2014. līdz 2021. gadam plāno 15 Eiropas Savienības valstīm, tajā skaitā arī Latvijai, sniegt finansējumu 2,8 miljardu eiro apmērā. No tiem 100 miljoni eiro atvēlēti šī perioda jauninājumam Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:13
 • Var pieteikties mobilitātes programmai "Kultūra"

  Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra” atbalsta profesionālu mākslinieku un kultūras darbinieku radošos braucienus, mākslinieku rezidences un ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi. Tās mērķis ir izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras dzīvei. Pieteikumus var iesniegt profesionāli mākslinieki un citu radošo profesiju pārstāvji visās mākslas un kultūras jomās, lai dotos radošā braucienā uz kādu no Baltijas valstīm vai Ziemeļvalstīm (brauciena ilgums 1-10 dienas). Finansiālais atbalsts paredzēts ceļa un uzturēšanās izmaksu segšanai. Braucieniem var pieteikties arī nelielas grupas Lasīt vairāk »
  • publicēts: 25.07.2016 - 13:07