Latvijas pilsoniskā aliance
 • NVO aicina premjeru un koalīcijas partijas grozīt nodokļu politikas pamatnostādnes

  NVO aicina premjeru un koalīcijas partijas grozīt nodokļu politikas pamatnostādnes
  Nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji šodien sasauktā preses konferencē informēja par krasi negatīvajām sekām, kādas NVO radīsies, ja Finanšu ministrijas (FM) piedāvātās nodokļu politikas pamatnostādnes tiks pieņemtas negrozītā veidā. NVO ir sagatavojušas priekšlikumus, kā uzlabot FM sagatavotās pamatnostādnes, un šodien ir vērsušās pie premjera un koalīcijas partijām, aicinot atbalstīt šos priekšlikumus. Nevalstisko organizāciju pārstāvji uzsvēra, ka FM sagatavotās nodokļu politikas pamatnostādnes 2018. – 2021. gadam paredz ievērojamas izmaiņas nodokļu regulējumā attiecībā uz ziedojumiem NVO Lasīt vairāk »
  • publicēts: 27.04.2017 - 15:40
 • Pievienojies lielākajam NVO interešu aizstāvim Latvijā!

  Pievienojies lielākajam NVO interešu aizstāvim Latvijā!
  Latvijas Pilsoniskajai aliansei ir svarīgs Jūsu viedoklis un mēs ticam, ka ir iespējama uz pozitīviem rezultātiem tendēta, konstruktīva NVO sadarbība! Šobrīd eLPA apvieno 125 biedrus - nevalstiskās organizācijas un neatkarīgus aktīvistus. Aicinām arī Tevi vai Tavu organizāciju pievienoties eLPA biedru pulkam! Lai kļūtu par eLPA biedru Tev vai Tavai organizācijai jāatbalsta eLPA mērķi un jāaizpilda pieteikuma anketa, kura jānosūta uz eLPA biroju Rīgā, Ģertrūdes ielā 19/21-3, LV-1011 Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 15:01
 • Jaunas idejas un risinājumi NVO darba organizēšanā

  Jaunas idejas un risinājumi NVO darba organizēšanā
  27.04.2017. no plkst. 9:30 līdz 15:00 Microsoft Latvia birojā Zaļā ielā 1, 4.st., Rīgā, notiks  forums „NVO Tehnoloģiju laikmets 2017”.  Šogad forumā varēs uzzināt par mākoņpakalpojumu piedāvātajām iespējām, Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu “Datorspeciālista padoms bezpeļņas organizācijām Rīgā un tās apkārtnē”, kā arī par TechSoup sniegtajām iespējām nevalstiskajām organizācijām (NVO). Īpaša uzmanība tiks pievērsta Office 365 programmatūrai organizācijas darba efektivitātes veicināšanai Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:59
 • Aprīļa Memoranda sēde

  26.04.2017. notiks ikmēneša Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padomes) sēde, kuras dienaskārtībā ir divi Memoranda padomes organizatoriski jautājumi:  Memoranda padomes darba plāns 2017.gadam un Memoranda padomes pārstāvju deleģēšanas kārtības projekts. Tāpat Memoranda padome ir sagatavojusi lēmumprojektu “Jaunās nodokļu politikas ietekme uz ziedošanas regulējumu” ar aicinājumu Finanšu ministriju organizēt pamatnostādņu projekta saskaņošanu ar Memoranda padomi Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:57
 • Nevienam nevajadzīgā ziedošana

  24.04.2017. interneta žurnāls “Satori” publicējis Zaigas Pūces, biedrības Ascendum valdes priekšsēdētājas, rakstu par jaunās nodokļu politikas ietekmi uz ziedojumiem. Citāts no raksta: “Finanšu ministrija šobrīd izstrādā jaunu nodokļu politiku, kurā vairs nav ietverts nekāds ekonomiskais stimuls, kas mudinātu uzņēmumus ziedot. Taisnības labad gan jāsaka, ka ir palielināts slieksnis apjomam, ko uzņēmums var ziedot sabiedriskā labuma organizācijai bez papildu nodokļu nomaksas: iepriekš varēja ziedot 20% no maksājamā UIN, bet tagad varēs ziedot 10% no peļņas, bet tas nekādā mērā nepalielina reālās ziedotās summas apmēru un, spriežot pēc Igaunijas piemēra, pat samazina Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:56
 • Gribi dibināt NVO?

  Gribi dibināt NVO?
  Biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) maijā organizē apmācību ciklu „NVO – tava darba vieta”, kurā izglītos par jautājumiem, kuri ir aktuāli dibinot un vadot biedrību vai nodibinājumu Latvijā. Bezmaksas apmācību ciklā notiks sešas lekcijas par šādām tēmām: organizācijas izveidošana, iekšējie un ārējie resursi, publiskais tēls, finansējuma piesaiste, grāmatvedība un lietvedība. Apmācību beigās kursanti saņems sertifikātus par lekciju kursa pabeigšanu. Ar apmācību programmu var iepazīties šeit. Apmācības ir plānotas no pl.10.00-14.00, eLPA birojā Ģertrūdes ielā 19/21-3 Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:26
 • #TU ESI IZCILS!

  #TU ESI IZCILS!
  19.05.2017. Jūrmalas Biznesa inkubatorā, Dubultu prospektā 4, no plkst. 9:30 - 17:00 notiks apmācības Stratēģija + Izcilība = Efektivitāte! Apmācības paredzētas visu līmeņu vadītājiem un darbiniekiem, kas plāno īstenot un vadīt stratēģisku izcilības pieeju organizācijā vai uzņēmumā un vēlas apgūt pārbaudītu un atzītu metodi organizācijas darba un rezultātu efektivitātes uzlabošanai. Pasākuma laikā Tu iegūsi zināšanas par EFQM (Eiropas kvalitātes vadības fonds, turpmāk tekstā EFQM)  licencētu izcilības modeli GOA-WorkBench®, pašnovērtējuma procesa vadīšanas iemaņas organizācijā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:20
 • Rīgas skolēni jau sāk domāt par pilsonisko aktivitāšu veikšanu!

  Rīgas skolēni jau sāk domāt par pilsonisko aktivitāšu veikšanu!
  Šonedēļ noslēgsies Rīgas biedrības un nodibinājumu skolu apmeklējums kampaņas “Mazais 100-gades pilsonis” ietvaros. Tikšanās laikā skolēni uzzina par konkrētās organizācijas darbu, uzzina, par pilsoniskās līdzdalības formām, izspēlē interaktīvu spēli un mācību stundas noslēgumā tiek aicināti pašu veikt  kādu pilsonisko aktivitāti. Šajā kampaņas uzsaukumā ir pieteikušās klases ļoti plašā amplitūdā, sākot no 3.klases līdz 12.klasei. Priecē, ka diskusijās ar skolēniem atklājas, ka viņi jau ir pilsoniski aktīvi, lielākā daļa ir kādreiz piedalījusies kādā talkā skolas vai apkaimes teritorijā, vākusi ziedojumus un piedalījusies kādā kampaņā, piemēram, Zemes stundā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:18
 • Notikusi pirmā eLPA jaunās padomes sēde

  21.04.2017. notika pirmā biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianses” (eLPA) jaunās padomes sēdē, kurā tika apspriestas eLPA aktualitātes. Padomes locekļi un kandidāti diskutēja par eLPA biedru kopsapulcē pieņemto lēmumu par eLPA biedru naudu,  tāpat izskatīja jautājumu par jaunu eLPA biedru piesaisti. Klātesošos R.Bunka iepazīstināja ar prezentāciju par valsts pārvaldei iesniedzamo dokumentu tiesisko regulējumu. Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:15
 • Ar atbildību par rītdienu

  Sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas Izglītības nodaļu Izglītības iniciatīvu centrs uzsāk jaunu iniciatīvu – stiprināt un izglītot vecākus aktīvākai līdzdalībai ģimeņu ar bērniem svarīgos procesos pašvaldības un valsts līmenī. Ja sabiedrības komunikācijas process ir tā samežģījies, ka mūsdienu Latvijā cilvēkiem zūd ticība demokrātijas ideāliem un ja masu mēdiji vairo iespaidu, ka politiskā darbība ir politiķu un oligarhu intrigas, tad par to ir jāuztraucas pilsoņiem. Jo pilsoniskās sabiedrības iesaistīšana uzlabo pašvaldību un valsts politikas veidošanas procesu, kas nozīmē – uzlabo mūsu labklājību Lasīt vairāk »
  • publicēts: 24.04.2017 - 14:13