Latvijas pilsoniskā aliance
 • Vēl tikai šonedēļ piesakies 10. Saeimas un NVO forumam

  Vēl tikai šonedēļ piesakies 10. Saeimas un NVO forumam
  Nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināti pieteikties dalībai Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forumam, kas šogad norisināsies jau desmito gadu un notiks 10.jūnijā Saeimā. Saeimas un NVO forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe. Forums notiks trīs paralēlās darba sesijās: Pirmā sesija būs veltīta drošības jautājumiem. Ņemot vērā, ka mūsdienās civiliedzīvotāji aizvien biežāk kļūst par mērķi draudu īstenošanai dažādās ģeopolitiskajās interesēs, ir svarīgi Latvijas iedzīvotājus, pilsonisko sabiedrību sagatavot iespējamām provokācijām un informēt, kā adekvāti reaģēt uz tām, ievērojot normatīvo regulējumu un demokrātijas principus Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 10:54
 • Memoranda padomes darba organizācijas regulējošie dokumenti

  11.05.2016. Memoranda padomes sēdē tika nolemts, ka eLPA sagatavos kārtības projektu, kādā veidā Memoranda padome deleģē savus pārstāvjus pārstāvniecībai nozīmīgās institūcijās. eLPA izstrādāja dokumentu “Par nevalstisko organizāciju pārstāvja izvirzīšanas kārtību un kritērijiem dalībai Valsts sekretāru sanāksmēs,  Ministru kabineta komitejas sēdēs ar padomdevēja tiesībām un Nacionālajā Trīspusējā sadarbības padomē un Struktūrfondu uzraudzības komitejā”, kuru 20.05.2016.nosūtīja visiem Memoranda padomes locekļiem tā komentēšanai. Plānots, ka dokumentu klātienē izskatīs 25.04.2016. Memoranda sēdē, kurā tiks lemts par iepriekš minēto kārtību un par citiem darba organizācijas jautājumiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 10:47
 • NVO fonda stratēģiskās plānošanas komitejas sēde

  23.05.2016. tiksies NVO fonda stratēģiskās plānošanas komiteja, lai diskutētu par NVO fonda darbības stratēģiju laika posmam līdz 2018.gadam. Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk –SIF) sagatavoja Stratēģijas uzmetumu, taču NVO fonda stratēģiskās plānošanas komitejas NVO pārstāvji lēma, ka šāds dokuments neatbilst nevienam Latvijas valsts attīstības plānošanas dokumentu veidam. Tas būtiski ietekmēt šī dokumenta turpmāku piemērošanu, kā arī izpratni par tā atbilstību un nepieciešamību. Tāpēc SIF tika aicināts šo dokumentu izstrādāt saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 737 “Attīstības plānošanas dokumentu izstrādes un ietekmes izvērtēšanas noteikumi” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 10:46
 • NVO un MK sadarbības memoranda padomes sēde

  25.05.2016. notiks kārtējā Valdības un NVO sadarbības memoranda Padomes sēde. Iepriekšējā sēdē notika vienošanās, ka konkrēta sēde tiks veltīta tikai Memoranda Padomes darba efektivitātes uzlabošanai, bet saņemot dienas kārtību, nācies secināt, ka, jau otro reiz NVO sektoram būtiski jautājumi ietverti pie sadaļas “Dažādi”. Lielāko uztraukumu rada fakts, ka viens no jautājumiem ir ar šādu nosaukumu: Aktuālā informācija par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021.plānošanas perioda prioritātes “Pilsoniskās sabiedrības fonds” virzību. eLPA no neoficiāliem kanāliem bija uzzinājusi, ka šobrīd Valsts Kanceleja, Finanšu ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds un Kultūras ministrija gatavo pirmo pozīciju attiecībā uz NVO fondu nākamajam EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu periodam Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 10:38
 • Rīgas skolēni īsteno pilsoniskās iniciatīvas

  Rīgas skolēni īsteno pilsoniskās iniciatīvas
  Aprīļa mēnesī biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizēja kampaņu “Mazais pilsonis”, kuras laikā Rīgas organizācijas devās ciemos pie Rīgas skolu skolēniem, lai iepazīstinātu ar NVO darbu un pilsonisko iniciatīvu. 1991. gada barikāžu muzeja (biedrības struktūrvienība) pārstāvis devās ciemos pie Friča Brīvzemnieka pamatskolas 9.klases skolēniem, kuras laikā jaunieši ne tikai uzzināja par 1991. gada barikāžu muzeja (biedrības struktūrvienība) darbību, bet arī izspēlēja interaktīvu spēli par līdzdalību. Tāpat tikšanās laikā skolēni vienojās par pilsonisko aktivitāti, kuru veiks, 9.klases skolēni nolēma doties ciemos uz pansionātu “Ciāna” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 09:44
 • Jūnijā notiks ikgadējais Baltijas jūras reģiona NVO forums

  Jūnijā notiks ikgadējais Baltijas jūras reģiona NVO forums
  10.06. – 11.06.2016. Gdaņskā, Polijā notiks jau četrpadsmitais Baltijas jūras reģiona NVO forums, kurā piedalīsies organizācijas no visa Baltijas jūras reģiona. Darbs notiks angļu valodā. Baltijas jūras reģiona NVO forumā noritēs trīs tematiskās sesijas: Kultūra un sociālā inovācija; Pilsoniskais sektors un sociālās problēmas – patstāvīga jaunatne; Migrācijas procesi Eiropā.Dalības maksa vienam dalībniekam ir EUR 40, kurā ir iekļauti viesnīcas izdevumi divvietīgā numurā (dalot istabu ar citu personu) un ēdināšanas izdevumi, kā arī citi organizatoriskie izdevumi Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 09:43
 • Alternatīva Ukrainas reģionu attīstībai- Zaļās kustības darbs Ukrainā

  Latvijas Zaļā kustība gan, strādājot CEE Bankwatch tīklā, gan īstenojot Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības projekta daļu kopā ar VARAM, jau kopš 2015. gada seko līdzi notiekošajam Čerņigovas, Viņņicas, Čerkasu, Ļvovas un Ivano Frankovskas reģionā gan reģionālās reformas, gan kooperācijas, gan pilsoniskās sabiedrības attīstības jautājumiem.  Tāpat, sadarbojoties ar Ukrainas Nacionālo Ekoloģijas centru, notiek darbs pie nacionālā likumdošanas procesa uzraudzības, ilgtspējīgas attīstības procesu veicināšanai.  Šobrīd Ukraina no vienas puses ir smagā ekonomiskā un politiskā stāvoklī, bet no otras puses ir “kā izlutināts bērns” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 09:27
 • Projekts: "Rakstu RĪGA"

  Projekts: "Rakstu RĪGA"
  Biedrība Kultūras un izglītības studija "Talantu pilsēta" īsteno projketu “Rakstu RĪGA” un aicina bērnus un jauniešus (vecumā 7-14 gadi) vasarā bez makasas iesaistīties 3 veidu radošajās aktivitātēs: 1) Glītrakstīšana 2) Radošās nodarbībās 3) I-Rīki (norisināsies 6. VSK). Nodarbības ilgums 1.5 stundas, dalībnieki var izvēlēties sev tīkamu laiku: Rīts (9:00-10:30), Priekšpusdiena (11:00-12:30), Diena (13:30-15:00), Pēcpusdiena (15:30-17:00) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 09:26
 • Prezentācija starptautiskās nodokļu politikas jomā

  25.05.2016. plkst. 10.30- 14.00 Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 2. stāva zāle Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) aicina interesentus uz starptautiskās nodokļu politikas pētījuma prezentāciju un diskusiju kopā ar ekspertiem. Projekta „Godīgi nodokļi visiem” ietvaros LAPAS eksperti veica pētījumu par pastāvošajām problēmām starptautiskajā nodokļu sistēmā, tajā skaitā, no Latvijas perspektīvas, kā arī ir izveidoja vairākus ilustratīvus video stāstus. Prezentācijas laikā LAPAS iepazīstinās ar būtiskākajiem secinājumiem un priekšlikumiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 09:23
 • Zilā karoga apbalvošanas ceremonija

  Zilā karoga apbalvošanas ceremonija
  16.05.2016. Vides Aizsardzības un Reģionālās Attīstības Ministrijā (VARAM) tika pasniegti Zilie karogi un Nacionālie peldvietu sertifikāti pašvaldībā, 2016. gada sezonai. Pasākumu atklājot, VARAM ministrs un Zilā Karoga (ZK) nacionālās žūrijas priekšsēdētājs Kaspars Gerhards pauda gandarījumu par cilvēkiem, kas domā par to kā vidi padarīt tīrāku, drošāku un pieejamāku Latvijas iedzīvotājiem. Ar Zilo Karogu Latvijā šogad ir apbalvotas 17 peldvietas un 2 jahtu ostas, savukārt Nacionālās peldvietas kvalitātes statusu šogad iegūst Jūrmalas Kauguru peldvieta un Vecāķu pludmale Rīgā. Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF) Lasīt vairāk »
  • publicēts: 23.05.2016 - 09:22