Latvijas pilsoniskā aliance
 • Pilsoniskās sabiedrības jomā sagaidāma krīze desmit Liepājas metalurgu apjomā

  Pilsoniskās sabiedrības jomā sagaidāma krīze desmit Liepājas metalurgu apjomā
  01.12.2016. notika  Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā piedalījās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padome) pārstāvji. Sēde notika, lai diskutētu ar Saeimu, kā novērst aptuveni 3000 cilvēku atlaišanu, kas strādā biedrībās un nodibinājumos, kas apjomu ziņā ir līdzvērtīgs 10 Liepājas metalurga atlaisto darbinieku skaitam, ja netiks ieviesti izņēmumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kas pieņemti 30.11.2015. un stāsies spēkā 01.01.2017, iestrādājot tajā biedrības un nodibinājumus, kā izņēmumu grupu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:52
 • Sabiedrības līdzdalība ir iespējama, ja notiek brīnums!

  Sabiedrības līdzdalība ir iespējama, ja notiek brīnums!
  Šajā pirmssvētku laikā biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) vērš uzmanību, ka sabiedrības līdzdalība ir tā, kas var un ietekmē lēmumu pieņemšanu valstī un, pateicoties tieši NVO darbam, tiek veicināta līdzcilvēku dzīves kvalitātes paaugstināšanās un labklājība valstī. eLPA jau 12 gadus iestājas par visa NVO sektora interesēm un sniedz tam nepieciešamo atbalstu, lai sektors varētu veiksmīgi darboties un attīstīties.  Infografikā iespējams iepazīties ar daļu no eLPA paveiktā šo gadu garumā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:49
 • Rīgas apkaimes – Rīgas sirds!

  Rīgas apkaimes – Rīgas sirds!
  30.11.2016. viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija notika Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”. Jau septīto reizi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) un biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” aicināja forumā piedalīties aktīvos Rīgas iedzīvotājus un diskutēt par galvaspilsētai svarīgiem jautājumiem. Foruma atklāšanā klātesošos sveica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, kā arī biedrības Latvijas Pilsoniskā alianses direktora pilnvaru izpildītāja Kristīne Zonberga pasakoties aktīvajiem rīdziniekiem par ieguldīto darbu Rīgas attīstībā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:48
 • Novembra Memoranda padomes sēde

  30.11.2106. notika novembra NVO un MK sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padome) sēde, kuras darba kārtībā bija iekļauti svarīgi jautājumi visam nevalstiskajam sektoram. Kā pirmais tika izskatīts MK noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 7. jūlija noteikumos Nr.733 “Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi”” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:39
 • NVO labās prakses piemēri

  NVO labās prakses piemēri
  09.12.2016. plkst. 14.00 NVO namā, Ieriķu ielā 43A,  Latvijas Pilsoniskā alianse dalīsies ar savu pieredzi projekta “Tilts 2016” īstenošanā un aktivitāšu veikšanā, kurš tika īstenots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Ar labās prakses piemēriem un savu pieredzi iepazīstinās arī biedrība “Arābu kultūras centrs”,  “Izglītības attīstības centrs”, nodibinājums “Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs” un Rakstnieku muzeju biedrība “PILS”. Pasākuma dalībnieki varēs iesaistīties diskusijās, uzdot sev interesējošus jautājumus par projektu īstenošanas gaitu un rast ierosmi jaunām idejām Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:37
 • Otrā sanāksme par valsts sociālo apdrošināšanu

  01.12.2016. notika darba grupas Par iespējamiem grozījumiem likumā ""Par valsts sociālo apdrošināšanu'' otrā sanāksme. Sanāksmē piedalījās Finanšu ministrijas (FM), Labklājības ministrijas (LM), nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji un deputāti. Sēdes sākumā FM prezentēja datus par nodarbinātību NVO sektorā un iespējamos risinājumus, pēc prezentācijas turpmākās diskusijas izvērtās ļoti asas, kam bija vairāki iemesli: 1) sniegtie priekšlikumi NVO pārstāvju skatījumā neatbilst reālajai situācijai; 2) darba grupas vadītāja neļauj NVO pārstāvjiem paust savu viedokli pilnā apmērā, pārtraucot diskusiju, pēc pašas ieskaitiem, nevis, kad ir tikušas rastas atbildes uz visiem jautājumiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:35
 • Grozījumi Ministru kabineta kārtības rullī

  01.12.2016. Valsts sekretāru sanāksmē tika prezentēti grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 7. aprīļa noteikumos Nr. 300 "Ministru kabineta kārtības rullis", kas tika apstiprināti 22.11.2016. Divi grozījumi būtiski attiecas arī uz sabiedrības līdzdalību.1. Tika izsvītrots 82.punkts “Ja Valsts sekretāru sanāksmē nolemj, ka pieteiktajam projektam nepieciešams rīkot publisko apspriešanu, atbildīgā ministrija to rīko saskaņā ar normatīvajiem aktiem par sabiedrības līdzdalības kārtību attīstības plānošanas procesā.” Jo šobrīd sabiedrības līdzdalību regulē Ministru kabineta noteikumi Nr.970 “Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:30
 • „Dzīvības koks” organizēja iedvesmojošu sarunu ciklu

  Oktobris visā pasaulē tiek atzīmēts kā krūts veselības mēnesis, kad ikviens tiek aicināts paust solidaritāti sievietēm, kuras skāris krūts vēzis. Joprojām sabiedrībā pastāv dažādi stereotipi par šo slimību, kas nevis veicina pacientu ātrāku un veiksmīgāku atveseļošanos, bet gan apgrūtina šo procesu. Neizpratne, novēršanās, žēlošana – šīs ir tikai dažas no apkārtējo cilvēku reakcijām, un tas onkoloģisko pacientu, kas nonācis jau tā sarežģītā situācijā, emocionāli sagrauj vēl vairāk. Lai sniegtu atbalstu gan onkoloģiskajiem pacientiem, gan citiem cilvēkiem, kas saskārušies ar dažādiem dzīves sagādātiem sarežģījumiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:30
 • Muzeobuss ir paviesojies 20 Latvijas skolās

  Muzeobuss ir paviesojies 20 Latvijas skolās
  Šī gada Novembrī noslēdzās 1991. gada barikāžu muzeja izbraukumu ekspozīcijas Muzeobusa izbraukumu tūre pa Latvijas skolām. 1991. gada barikāžu muzeja izbraukumu ekspozīcija Muzeobuss projekta "MŪSU KOPĒJAIS STĀSTS" ietvaros viesojās 20 Latvijas skolās, lai caur Atmodas notikumu prizmu parādītu skolniekiem, ka vēstures notikumi nav "melnbalti” un nepieciešams aplūkot vairāk nekā vienas puses piedāvāto viedokli, lai spētu atrast savu skatījumu, nevis pieņemt par patiesību visu, kas pieejams publiskajā telpā. Izbraukuma nodarbību rezultātā skolotāji atzina, ka ar neformālo metožu palīdzību skolēni ir paplašinājuši savas zināšanas par Atmodas laiku un ieguvuši informāciju par barikāžu norisi Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:28
 • Iespēja apgūt zīmēšanas pamatus

  Iespēja apgūt zīmēšanas pamatus
  Sākot ar 2017.gada janvāri Talantu pilsētā sāksies vizuālās mākslas nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Būs iespēja apgūt zīmēšanas pamatus un attīstīt radošo talantu bērniem un pieaugušajiem. Nodarbības paredzētas dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām. Pievienoties un uzsākt nodarbību apmeklēšanu var jebkurā laikā.  Nodarbībās tiks apgūtas dažādas zīmēšanas un gleznošanas tehnikas un materiāli Lasīt vairāk »
  • publicēts: 05.12.2016 - 11:24