Latvijas pilsoniskā aliance
 • eLPA sveic Balvas „Cilvēka izaugsmei” laureātus!

  eLPA sveic Balvas „Cilvēka izaugsmei” laureātus!
  16.04.2015. svinīgu vakariņu laikā Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā notika balvu konkursa „Cilvēka izaugsmei” noslēguma ceremonija. Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) kopā ar ASV vēstniecību Latvijā un Latvijas Pilsonisko aliansi (eLPA) jau otro gadu organizēja balvu konkursu, lai godinātu Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par īpašiem nopelniem un ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Balvas piešķiršanas mērķis ir vairot cilvēka izaugsmes nozīmi un rosināt sociālās atbildības iniciatīvas, atspoguļojot labās prakses piemērus. Tika piešķirtas balvas četrās kategorijās Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 13:03
 • Piesaki savu dalību forumam Tallinā!

  Piesaki savu dalību forumam Tallinā!
  Baltijas jūras reģiona NVO forums norisināsies Tallinā, Igaunijā no š.g. 10. – 11. jūnijam, tajā piedalīsies organizācijas no visa Baltijas jūras reģiona. Darbs notiks angļu valodā. No Latvijas var piedalīties līdz 10 NVO pārstāvjiem. Ja vēlies piedalīties forumā, piesakies līdz š.g. 8. maijam, aizpildot pieteikuma anketu un to nosūti pa e-pastu eLPA projektu koordinatorei Anitai Īvānei (anita@nvo.lv) ar norādi „Pieteikums forumam”. Baltijas jūras reģiona NVO forumā “A Smart Civil Society – for the best of the Baltic Sea Region (BSR)” Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 12:52
 • Aizvadīti NVO tehnoloģiju laikmeti 2015!

  Aizvadīti NVO tehnoloģiju laikmeti 2015!
  Šogad jau piekto gadu notika forums NVO tehnoloģiju laikmets 2015! Atzīmējot foruma pusapaļo jubileju tika rīkots forums ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā un Kuldīgā. Visu forumu mērķis bija veicinātu nevalstisko organizāciju e-kapacitātes stiprināšanu un dalīšanos pieredzē. Forumi sniedza praktisku informāciju par jaunākajiem bezmaksas IT rīkiem un programmu efektīvu pielietošanu tieši nevalstisko organizāciju vajadzībām Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 12:46
 • Par Latvijas valsts prezidentu

  15.04.2015. notika Eiropas Kustības Latvijā, sadarbībā ar eLPA un DELNA organizēta diskusija „Latvijas prezidenta/prezidentes ievēlēšanas kārtība un kritēriji kandidātu atlasei – Latvijas pilsoniskās sabiedrības redzējums. Diskusiju uzsāka Ineta Ziemele, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore, kura uzsvēra, ka politiķiem ir atbildība, organizējot prezidenta ievēlēšanas procesu panākt, ka sabiedrības acīs prezidents tiek leģitimizēts, Gundars Jankovs, no sabiedrības par atklātību Delna, uzsvēra, ka necaurskatāms un slēpts prezidenta izvēles process veicina korupciju, jo visticamāk, vienojoties par partijām izdevīgiem kandidātiem, politiķiem nākas atteikties no uzstādījumiem, ko tie solījuši priekšvēlēšanu laikā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 12:43
 • Kā nomest svaru jeb nestiept līdzi atkritumus?

  Kā nomest svaru jeb nestiept līdzi atkritumus?
  23.04.2015. no plkst.15:00 līdz 17:00 notiks radošā darbnīca Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā – “Kā nomest svaru jeb nestiept līdzi atkritumus?” . Artūrs Jansons, biedrības „homo ecos:” līdzdibinātājs un valdes loceklis, ieteiks, kā cilvēkiem mainīt savus ikdienas paradumus, lai samazinātu iepakojuma patēriņu. Kā šķirot un izmantot dažāda veida iepakojumu vēlreiz? Pavasaris ir īstais laiks, lai atbrīvoties no visa liekā – ne tikai ķermeņa masas un dažādiem sadzīves krāmiem Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 12:00
 • Noskaidroti Jauno vides reportieru konkursa uzvarētāji!

  Kā katru gadu, Vides izglītības fonds aicināja visus aktīvos, radošos, sirdī un darbos zaļos jauniešus piedalīties programmas „Jaunie vides reportieri” (JVR) nacionālā mēroga konkursā. Jaunieši rakstīja, fotografēja un filmēja, ziņojot par dažādām vides problēmām, ar kurām ir saskārušies – stāstīts par gruntsūdeņu piesārņojumu Limbažos, būvgružu apsaimniekošanu Tīnūžos, Saulkrastu dzīvnieku patversmi, pārtikas ražošanas ietekmi uz vidi, atkritumu šķirošanas nozīmi un citām tēmām Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 11:57
 • Pētījums parāda lobētāju slēpto ietekmi politikā visā reģionā un Briselē

  15.04.2015.  Sabiedrība par atklātību –Delna informē  -Organizācija Transparenacy International norāda, ka Eiropai ir steidzami nepieciešama reforma lobēšanas jomā. Jaunākais ziņojums, ko sagatavojis starptautiskais pretkorupcijas tīkls, kas balstīts uz pētījumiem, kas veikts 19 Eiropas valstīs, secina, ka tikai septiņās no tām ir atbilstoša likumdošana vai normatīvie akti, kas regulē lobētāju darbu Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 11:56
 • Vai Latvijā pastāv trešo valstu valstspiederīgo diskriminācija?

  Vai Latvijā pastāv trešo valstu valstspiederīgo diskriminācija?
  21.04.2015. plkst. 13:00 notiks apaļā galda diskusija Vai Latvijā pastāv trešo valstu valstspiederīgo diskriminācija? Diskusijā piedalīsies pārstāvis no Latvijas cilvēktiesību centra, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas pārstāvis, Rīgas domes Konsultatīvās padomes sabiedrības integrācijas jautājumos pārstāvis, nevalstiskās organizācijas pārstāvis, kā arī trešās valsts valstpiederīgais Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 11:54
 • Starptautiska konference par izglītības kvalitāti vidusskolēniem ar disleksiju

  Starptautiska konference par izglītības kvalitāti vidusskolēniem ar disleksiju
  08.05.2015. Rīgā, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, biedrība Pro Futuro aicina vecākus, skolotājus, izglītības administratorus un likumdevējus uz starptautisku konferenci par izglītības kvalitāti un pieejamību vidusskolēniem ar disleksiju jeb lasīšanas traucējumiem. Konference notiks Erasmus+ projekta “Mobility of Services for Adolescents with Dyslexia” (“Izglītības pakalpojumu mobilitāte jauniešiem ar disleksiju”) ietvaros Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 11:53
 • Mazākumtautību NVO projektspējas veicināšana

  Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu konkursu programmas „Mazākumtautību NVO projektspējas veicināšana" ietvaros, kas tiek finansēts no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem. Programmas mērķis ir veicināt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību pārstāvju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, uzlabojot mazākumtautību biedrību un nodibinājumu projektspēju, nodrošinot apmācības projektu ideju izstrādē, projektu iesniegumu sagatavošanā un projektu īstenošanā Lasīt vairāk »
  • publicēts: 20.04.2015 - 11:52