• Četrdesmit mēnešu ekspedīcija NVO sektorā – preses konference

    Četrdesmit mēnešu ekspedīcija NVO sektorā – preses konference

    07.03.2013. plkst. 11.00 -12:00, Ģertrūdes ielā 19/21-3 notiks preses konference, kuras laikā projekta īstenotāji - biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) sadarbībā ar Latvijas Platformu attīstības sadarbībai (LAPAS) informēs par galvenajiem mērķiem un uzdevumiem projektā Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā”. Biedrības 2013. gada sākumā uzsākušas īpašu projektu, kura laikā pirmo reizi Latvijā nevalstiskais sektors tiks pētīts un analizēts kompleksi un detalizēti, tiks veidots sabiedrības līdzdalības indekss un veidota NVO sektora efektivitātes mērījumu sistēma.

    Projekts ilgs 40 mēnešus un ir uzskatāma par ilgtermiņa ekspedīciju. Ekspedīcijas virsuzdevums ir pierādīt, ka NVO sektoram ir nozīmīgs sociāls un ekonomisks pienesums valsts attīstībā. Viens no būtiskiem aspektiem būs risinājumu atrašana Nacionālajā attīstības plānā ietvertās cilvēku drošumspējas jeb cilvēkdrošības koncepta īstenošanai praksē. Sarunā piedalīsies:Rasma Pīpiķe, eLPA direktore, projekta koordinatore un pētniece nevalstisko organizāciju monitorēšanas sistēmas izstrādē; Inese Vaivare, LAPAS direktore un projekta partneris, atbildīga par cilvēkdrošības pētījumu; Inta Šimanska, eLPA politikas koordinatore un vadošā pētniece saistībā ar NVO pētniecību 2013. un 2015. gadā. Mediju pārstāvji aicināti pieteikties iepriekš par savu dalību rakstot uz e-pastu: alianse@nvo.lv vai zvanot pa tālruni 6784 6464.

     

    Projekts tiek īstenots sadarbībā EEZ un Sabiedrības integrācijas fondu.  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.