• Līdzdalības teltī popularizējām pilsonisko aktivitāti

  Līdzdalības teltī popularizējām pilsonisko aktivitāti


  28. un 29. jūnijā Aliansi varēji satikt sarunu festivālā LAMPA Līdzdalības teltī, kurā popularizējām NVO un pilsonisko aktivitāti. 
  Teltī ikvienam bija iespēja pārbaudīt zināšanas par pilsonisko līdzdalību un noskaidrot, kāds ir personīgais līdzdalības potenciāls. Teltī varēja arī uzzināt visu par pilsoniskās sabiedrības lomu, pilsoniskā aktīvisma labvēlīgo ietekmi un nepieciešamību, kā arī iespēja piedalīties interaktīvā spēlē, kas sniedza lielisku iespēju pilnveidot savu aktīvā pilsoņa potenciālu.


  Viena no populārākajām aktivitātēm apmeklētāju vidū bija Līdzdalības potenciāla spēle, kurā aicinājām veikt kādu no vienpadsmit pilsoniskās līdzdalības veidiem, par to saņemot cukurvati.


  Līdzdalības teltī pirmo reizi plašāk diskutēja par NVO Ētikas kodeksu "Kam vajadzīgs NVO ētikas kodekss?"
  Līdzdalības teltī ar diskusijām un aktivitātēm par pilsoniskais sabiedrībai nozīmīgām tēmām runāja biedrība “Papardes zieds”, Fonds “Libido of Life”, biedrība “Dzīvnieku brīvība”, Domnīca Profectus, Latvijas Operetes fonds un biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna”.
  Savukārt Valsts Kontrole ar simulācijas spēli apmeklētājiem palīdzēja izprast, kā aktīvi piedalīties pašvaldības dzīvē, un kā novērtēt pašvaldības prasības, piedāvājumu, kā arī pašiem būt argumentēti prasīgiem pret savām vietvarām.