• Noskaidro NVO blīvumu uz 1000 iedzīvotājem savā pašvaldībā!

    NVO blīvums ir būtisks, jo tas parāda pilsoniskās sabiedrības aktivitāti, jo lielāks NVO blīvums uz 1000 iedzīvotājiem, jo attīstītāka konkrētā kopiena. Pēc Latvijas Pilsoniskās alianses veiktā pētījuma “Pārskats par NVO sektoru Latvijā. 2013.” datiem, Latvijā ir vidēji 8,48 organizācijas uz 1000 iedzīvotājiem vienā pašvaldībā. Pētījumā ir aplūkoti dati par Latvijas NVO sektoru dažādos aspektos, kas sniedz plašāku skatījumu par sektora izaicinājumiem un sasniegumiem.
    Papildus aicinām iepazīties ar Latvijas Fakti veikto sabiedriskās domas aptaujas Sabiedrības viedoklis par NVO sektoru Latvijā rezultātiem un publicitātes kvalitatīvo analīzi, ko veica Nacionālā informācijas aģentūra LETA.
    Nākamais pētījums par NVO sektoru Latvijā tiks veikts 2015. gadā. Pētījumu veikšana nodrošinās regulāru un kvalitatīvu informāciju par NVO sektora attīstību Latvijā.

    Aktivitāte ir projekta Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā (Nr.2012.EEZ/INP/01) aktivitāte un tas tiek īstenots sadarbībā EEZ un Sabiedrības integrācijas fondu.  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.