• Noslēgušās eLPA reģionālās konferences „2014: atskaites punkts NVO attīstībā”!

    28.05.2014. Biedrība "Latvijas Pilsoniskā alianse" ar konferenci Preiļos noslēdza reģionālo konferenču ciklu „2014: atskaites punkts NVO attīstībā”. Konferenču dalībnieki Preiļu kultūras centrā tika iepazīstināti ar aktualitātēm un jaunākajiem datiem par notikušajām izmaiņām Latgales NVO sektorā.
    Projekta „Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā" ievaros tika organizētas četras reģionālās konferences - Jelgavā, Valmierā, Saldū un Preiļos, lai uzklausītu un papildinātu ar Latvijas reģionu biedrību, nodibinājumu, pašvaldību un uzņēmēji viedokli,  kuri interesējas un atbalsta pilsoniskās sabiedrības aktivitātes.
    “Katra konference bija ļoti atšķirīga, kas deva dažādus ieteikumus alianses uzsāktajai sabiedrības līdzdalības indeksa un NVO monitoringa sistēmas izstrādei. Vēlos pateikties visām organizācijām par līdzdarbošanos un domapmaiņu! Tuvākajā laikā plānojam eLPA mājaslapā publicēt pētījuma “Pārskats par NVO sektoru 2013.gadā” apkopojumu, ar kura datiem aicināts iepazīties ikviens interesents," tā Latvijas Pilsoniskās alianses pārstāve Inta Šimanska.
    Ļoti būtiska loma konferencēs bija paneļdiskusijām, kur par aktuālitātēm reģionā debatēja NVO, pašvaldības un Saeimas pārstāvji, atklājot viena reģiona dažādo NVO un pašvaldības sadarbības pieredzi. Diskusijās izteiktās atziņas atspoguļoja NVO attīstības perspektīvas katrā reģionā. 

    Konference ir projekta „Ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalsta un monitoringa sistēmas pilnveidošana Latvijā” aktivitāte, ko īsteno Latvijas Pilsoniskā alianse. Projekts tiek īstenots sadarbībā EEZ un Sabiedrības integrācijas fondu.  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.