• Pasniedz roku Malāvijas (Āfrika) skolniekiem!

  Malāvijā vairākus mēnešus līdz 2007. gada beigām uzturas brīvprātīgā no Latvijas - Ieva Ince. Ievai ir 23 gadu un pirms aizbraukšanas uz Āfriku viņa strādāja Latvijas Radio. Ievas darbs Malāvijā ir saistīts ar pirmsskolas vecuma bērniem. Viņas darbs ir atbalstīt un uzraudzīt 23 no sākumskoliņām lauku teritorijā, diezgan plašā rādiusā ap otro lielāko pilsētu Malāvijā - Blantairi. Brīvprātīgās tiešais darbs ir sniegt padomus un konsultēt skolotājas, kā mācīt bērnus, kādas zināšanas ir būtiskas bērnībā. Nepilna gada laikā Ieva ir palīdzējusi būvēt skolas ēku vienā no ciematiņiem, palīdzējusi savākt līdzekļus plastikas plēves iegādei, sagādājusi kukurūzu, uzsākusi ienākumu radīšanas projektus (income generating activities) - kukurūzas un dārzeņu lauciņus, lai skolas komiteja var daļu ražas izmantot bērniem uzturā, bet daļu pārdot, lai iegādātos visnepieciešamākos mācību līdzekļus.
  Raksta uzdevums ir Tev pateikt labo ziņu - Tu vari palīdzēt Āfrikas bērniem! Droši vien jau izaugušie pašu, radu un draugu bērni vairs nerotaļājas ar rotaļlietām, nespēlē bumbu. Tādēļ Ieva lūdz rast iespēju nosūtīt:
  • rotaļlietas un spēles (īpaši konstruktori);
  • ziepes (vislabāk pulverveida, paciņā, ko var piebērt ūdenim lielā bļodā, lai tās var noderēt daudziem bērniem);
  • īpaši noderēs dārzeņu sēklas (ķirbju, zirņu, kāpostu, sinepju, tomātu, burkānu, gurķu utt. u.c.).
  Adrese priekšmetu nosūtīšanai - Ieva Ince, "Teacher Training College", DAPP Country Office, P.O. Box 2732, Blantyre, Malawi, Africa. Plašāk par Ievas Inces gaitām lasi:
  http://www.studentnet.lv/vip/article.php?id=99693

  21-09-2007