• Saeimas un NVO forumā meklēja ilgtspējīgus risinājumus valsts attīstībai

  Saeimas un NVO forumā meklēja ilgtspējīgus risinājumus valsts attīstībai
  Pirmdien, 10.jūnijā, notika ikgadējais Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums, kurā foruma dalībnieki kopīgi meklēja ilgtspējīgus risinājumus valsts attīstībai.
  Forumu atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva un muzeja “Žaņa Lipkes memoriāls” direktore Lolita Tomsone.
  Foruma dalībnieki piedalījās sešās tematiskajās diskusijās, runājot par jautājumiem, kas skar pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju, ilgtspējīgas un demokrātiskas pašvaldības, depozītsistēmas ieviešanu Latvijā un vides aizsardzību, ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu līdz 2030.gadam izpildi Latvijā un sadarbību ar NVO, lobēšanas regulējumu un praksi, kā arī sabiedriskā medija uzdevumus un neatkarību.
  Pēc tematiskajām diskusijām tika sniegti ziņojumi par darba rezultātiem un atgriezeniskā saite no Saeimas un izpildvaras pārstāvjiem. Klātesošos uzrunāja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs un Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāts Arvils Ašeradens un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.
  Savukārt foruma noslēgumā ievēlēja jaunus Koordinācijas grupas locekļus: Kristīni Zonbergu Latvijas Pilsoniskā alianse, Agniju Jansoni, Latvijas skauti un gaidas, Inesi Tauriņu, Delna Sabiedrība Par Atklātību, Kirilu Solovjovu Latvijas Studentu apvienība un Inesi Siliņu, Kurzemes NVO centrs.
  Ar foruma materiāliem un video ierakstiem var iepazīties šeit. Galvenos secinājumus par 13. Saeimas un NVO foruma norisi Latvijas Radio 1 raidījumā Pēcpusdiena plašāk stāsta deputāte un Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva, Eiropas Latviešu apvienība vicepriekšsēde Elina Pinto un Latvijas Pilsoniskā alianse direktore Kristīne Zonberga.